Такий різний лізинг. Як зрозуміти який вибрати?

Які бувають види лізінга та які переваги у кожного з них?

Такий різний лізинг. Як зрозуміти який вибрати?

Коли ви думаєте про покупку першого автомобіля, часто задаєтесь питанням: чи має сенс купувати новий або старий автомобіль або краще взяти в лізинг? Це важливе рішення і вам необхідно розуміти всі умови лізингу і покупки, щоб порівняти їх.

Автомобіль втрачає в ціні в перші три роки використання, тому з фінансової точки зору, краще купувати автомобіль, якому не більше двох років. Ви також можете розглядати лізинг автомобіля, якщо вважаєте кращим новий транспортний засіб, або тому, що щомісячні платежі набагато нижче, ніж по новому автокредиту.

Більше інформації про лізинг
в Україні від компанії Avis
Залишити заявку
Детальніше про лізинг

Чому варто брати автомобіль в лізинг?

Лізинг автомобіля - це довгострокова оренда. Ви платите фіксовану щомісячну плату за використання транспортного засобу протягом обумовленого терміну і кількості кілометрів. Як тільки договір закінчується, майно повертається назад лізингодавцю. Зазвичай початкова застава, яку ви платите відразу, дорівнює оплаті за півроку, пізніше ви платите фіксовану суму щомісяця лізингу. Щомісячні платежі набагато нижчі, ніж великі платежі по кредиту за новий автомобіль.

Договір лізингу зазвичай укладається на 2-4 роки. Його тривалість залежить від вас. Але зазвичай кожні кілька років автомобілі застарівають і з'являються нові з кращими технологіями і технічним забезпеченням.

По закінченню терміну лізингу може статися кілька речей. Ви можете продовжити лізинг цього автомобіля, звернувшись в лізингову компанію за кілька місяців до закінчення договору. Компанія при цьому може запропонувати знижку на щомісячний платіж, тому що цей автомобіль вже старіший, ніж був до цього.

Крім цього, ви можете віддати автомобіль назад. Якщо він в хорошому стані і ви не перевищили встановлений ліміт пробігу, то ніяких додаткових платежів не знадобиться.

Як працює лізинг автомобіля?

Як правило, коли ви берете в лізинг автомобіль, вам необхідно внести початкову заставу. Таким чином, ви оплачуєте більшу частину лізингу. Потім ви робите щомісячні платежі протягом усього терміну лізингу. Зазвичай, ці платежі набагато нижчі, ніж, якби ви купували автомобіль. Ви оплачуєте тільки частину вартості автомобіля, яку ви будете використовувати протягом терміну лізингу. Найчастіше, це три роки. Також необхідно виконувати вимоги, які прописує лізингодавець в договорі, щоб уникнути будь-яких додаткових фінансових зборів по закінченню терміну лізингу.

Однією з вимог є обмеження пробігу. У вашому договорі буде вказано скільки кілометрів ви можете їздити в день або за весь термін лізингу без додаткової оплати за їх кількість при перевищенні ліміту. Також вам можуть нараховуватися додаткові фінансові збори або штрафи в разі ударів або вм'ятин на автомобілі.

Вам потрібно буде стежити за технічним обслуговуванням автомобіля. Хоча, найчастіше, лізингова компанія повністю покриває ці витрати. По закінченню лізингового періоду ви зможете повернути автомобіль і взяти новий або придбати його за залишковою вартістю.

Необхідно перевіряти всі умови лізингу, включаючи варіанти викупу і пробігу, а також вимоги до технічного обслуговування. Деякі виробники автомобілів самі проводять регулярне планове технічне обслуговування без будь-яких додаткових витрат.

Які позитивні і негативні сторони лізингу?

Тільки ви можете оцінити всі переваги і недоліки лізингу і вирішити чи підходить вам такий варіант.

переваги:

який лізинг авто вибрати

Які існують види лізингу автомобілів?

Організації часто вважають за краще брати в лізинг автомобілі, а не купувати їх. Рішення базується на кількох факторах, таких як: фінансові вигоди, необхідність і відсутність доступного фінансування. Є три види лізингу з різними умовами, які підходять під різні ситуації.

Зазвичай виділяють два типи лізингу:

Фінансовий лізинг.

Фінансовий лізинг часто використовується для покупки транспортного засобу після закінчення терміну лізингу. Орендар отримує право власності від лізингодавця.

Фінансовий лізинг - це коли лізингодавець купує актив, який здає в лізинг лізингоодержувачу з можливістю подальшого викупу після закінчення терміну лізингу. При цьому всі ризики і вигоди отримує орендар. При цьому щомісячно лізингодавець стягує лізингову плату за транспортний засіб. Лізингодавець зберігає право власності на актив, але лізингоодержувач отримує виняткове право на користування засобом пересування за умови дотримання ним умов договору про лізинг. Лізингоодержувач виробляє лізингові платежі, які покривають первинну вартість транспортного засобу протягом початкового або основного періоду лізингу. Існує зобов'язання оплатити весь період лізингу, а іноді і після закінчення договору. Після того, як вони будуть виплачені, лізингодавець повертає всі свої кошти. Клієнт зобов'язується виплачувати лізингову плату протягом цього періоду.

Після закінчення лізингу можливі кілька варіантів розвитку подій:

При продажу автомобіля клієнтові може бути надана знижка на лізинг. Якщо автомобіль залишається за лізингодавцем, то можливий вторинний лізинг. При цьому ціна буде набагато нижче, ніж в перший раз.

Переваги фінансового лізингу:

 1. Вартість автомобіля оплачується щомісячними платежами, а не великими авансами.
 2. Вартість розподіляється на певний проміжок часу і оплачуються щомісячними платежами, які не збільшуються, а є фіксованими, навіть якщо банківські відсотки ростуть.
 3. Клієнти мають можливість використовувати новий засіб пересування з повним технічним забезпеченням.
 4. Податкові ставки оплачуються з лізингової плати, а не з покупної ціни.
 5. Рівні щомісячні платежі.
 6. Мінімальні капітальні витрати.
 7. Лізингова плата може бути компенсована за рахунок підприємства.
 8. Постійні консультації і технічна підтримка.

Недоліки фінансового лізингу:

 1. Неоплачений лізинг може негативно позначитися на рейтингу компанії або лізингоодержувача як юридичної особи.
 2. Об'єкт не захищений, якщо компанія стає банкрутом.
 3. Компанія є законним власником об'єкта.
 4. У разі несплати - автомобіль буде повернуто лізингодавцю і всі платежі до цього моменту не повертаються.
 5. Експлуатаційний ризик, який пов'язаний з транспортним засобом.
 6. Лізингодавець не покриває повну страховку автомобіля.

Основні відмінності від оренди:

Оперативний лізинг.

Оперативний лізинг являє собою фінансування транспортного засобу на термін його лізингу, який зазвичай менше, ніж термін служби самого об'єкта. Лізингоодержувач зазвичай повертає лізингодавцю транспортний засіб в кінці терміну лізингу без будь-яких додаткових зобов'язань.

Оперативний лізинг - це договір, який дозволяє користуватися транспортним засобом, але не передає право власності на нього. Таким чином, лізингоодержувач звільняється від усіх ризиків і вигод, які пов'язані з правом власності. Зазвичай лізингодавець рахує залишкову вартість. Вона прогнозується на початку лізингу. Клієнт отримує транспортний засіб у тимчасове користування на певний погоджений період в обмін на щомісячні лізингові платежі. Ці платежі не покривають повну вартість об'єкта, як у випадку фінансового лізингу. Іноді цей тип лізингу включає і інші послуги, в тому числі і технічне обслуговування транспортного засобу.

Право власності за об'єктом залишається за лізингодавцем і автомобіль буде повернуто в кінці лізингу компанії або повторно зданий в лізинг за справедливою ринковою платнею, яка буде актуальна на той момент.

Оперативний лізинг працює аналогічно договору лізингу. Ви платите тільки за використання транспортного засобу. Податкові пільги можуть бути отримані від цього типу лізингу, тому що ціна лізингу податком не обкладається. Ще одна перевага полягає в тому, що автомобіль повертається лізингодавцю в кінці терміну лізингу. Відсутні ризики перепродажу.

Оперативний лізинг особливо ефективний для дорогих автомобілів, спецобладнання або евакуаторів. Лізинг буде грунтуватися на вартості автомобіля протягом необхідного періоду, і в результаті, може бути пов'язаний з доходом, який генерує транспортний засіб. На відміну від фінансового лізингу, вона не відшкодовує повну вартість об'єкта, але компанія захищає вас від цього ризику, гарантуючи залишкову вартість в кінці терміну лізингу. Операційний лізинг не такий популярний, як фінансовий, часто через обмежену кількість компаній, які пропонують його.

Є безліч переваг оперативного лізингу:

Який краще вибрати тип лізингу залежить від конкретної ситуації. Договір оперативного лізингу дозволяє повернути засіб пересування лізингодавцю без будь-яких додаткових умов, зробивши щомісячний платіж. Вони, як правило, ефективні для організацій з метою економії фінансів. З іншого боку, фінансовий тип вигідний для середніх і великих підприємств.

Кожен вид лізингу має свої переваги. Залежно від вимог компанії і поточної фінансової ситуації, вони можуть вибрати один або інший вид.

Mail