Огляд ролі страхування у лізингових угодах: захист та впевненість

Огляд ролі страхування у лізингових угодах: захист та впевненість

Довгострокова оренда транспортних засобів передбачає страхування ризиків, пов’язаних з передачею авто в лізинг. Ця частина угоди гарантує лізингодавцю, що кошти за автомобіль будуть відшкодовані, навіть при настанні надзвичайної події, яка має ознаки страхового випадку, передбаченого угодою оперативного лізингу . Страхування також убезпечує лізингоодержувача від значних матеріальних витрат.

Лізинг страхування: гарантований захист та фінансова стійкість

Оперативний лізинг автомобілем для будь-якої компанії пов'язаний з певними ризиками. В процесі експлуатації автомобіль може отримати пошкодження, потрапити в аварію, тощо. Страхування ризиків за угодою оперативного лізингу є вигідним для обох учасників угоди, адже забезпечує вирішення фінансових питань третьою стороною – страховою компанією.

Українське законодавство передбачає обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників об’єкта лізингу, адже такий формат гарантує прозорість угоди. Всі фінансові питання страхового документа мають бути вирішені заздалегідь та влаштовувати обидві сторони. Страхова компанія бере на себе відповідальність за забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров'ю та/або майну потерпілих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та захисту майнових інтересів страхувальників.

Страхування ризиків при передачі автомобілів в лізинг забезпечує наступні переваги:

Страхування лізингу більш важливе для лізингодавця, який є власником авто і хоче убезпечити себе від додаткових витрат, пов’язаних з втратою майна та його відновленням. Лізингоодержувач вибирає кількість страхових ризиків, які буде покривати угода. Чим їх більше, тим дорожчою буде вартість страхування, але кращими гарантії забезпечення майнових витрат. Тож потрібно вибрати актуальні випадки, які можуть настати з найвищою ймовірністю.

страхування лізинг авто

Автомобільний лізинг: як ефективно використовувати страхування для захисту вашого авто

Страхування при передачі Автомобіля в лізинг є обов’язковою умовою довгострокової орендної угоди, без чого вона не може бути прозорою та законною. Компанія Avis при видачі транспортних засобів клієнтам бере на себе зобов’язання зі страхування автомобілів та включає цей пункт до договору.

Чи обов'язкове страхування при лізингу

Як уже зазначалося раніше, довгострокова оренда авто від Avis передбачає обов’язкове страхування кожного транспортного засобу. Прозорість угод є головним пріоритетом компанії, яка хоче надати гарантії як лізингодавцю, так і лізингоодержувачу – двом зацікавленим сторонам договору.

При розгляді питання, чи обов'язково страхування при передачі автомобіля в лізинг, не може йти мови про уникнення такої процедури, адже це буде свідчити про намагання уникнути відповідальності. Страхування лізингу є нормальною практикою для європейських країн. З урахуванням бажання України вступити до Європейського Союзу та стати членом розвиненого суспільства вона має видозмінювати законодавство відповідно до міжнародних норм, і дієві кроки в цьому напрямку вже здійснюються.

Договори страхування та фінансового лізингу укладаються одночасно. Важливо залучити до процедури кваліфіковану страхову компанію, яка зможе чітко визначити страхові ризики та розміри відшкодування при настанні події, яка є страховим випадком. Компанія Avis співпрацює якраз з такими досвідченими та платоспроможними страховиками, тож фінансова сторона угоди буде забезпечена на найвищому рівні. Варто враховувати також специфічні ризики, зумовлені сферою діяльності підприємства, яке бере авто у довгострокову оренду.

Mail