Оренда машини – це зручний спосіб пересування як в межах України, так і за кордоном. Завдяки цьому можна подорожувати з комфортом, бути мобільним та незалежним від громадського транспорту. Але умови прокату авто враховують не тільки правила користування машиною, а ще й особливості її повернення після експлуатації. Тому, щоб оренда не принесла зайвих витрат та неприємностей, детально розберемося з важливим останній етапом.
Умови прокату авто та повернення в Україні
Коротко- чи довгострокова оренда авто зазвичай має попит у великих містах та курортних зонах. Можна знайти будь-яку модель машини, а компанії пропонують безліч додаткових послуг і різні умові співпраці.
Проте процедура повернення автівки має спільні риси та правила, про які варто знати заздалегідь:
- Стан автомобіля. Машину треба повернути в такому стані, в якому її вам видали. Тобто мають бути чисті салон і кузов, палива – повний бак, технічний стан – без ушкоджень. Також в комплекті йдуть аптечка, знак аварійної зупинки, документи та ключі. Перед поверненням краще заїхати на автомийку та заправку.
- Час та місце повернення. Вони заздалегідь фіксуються в договорі. Якщо ви затримаєтесь навіть на кілька годин, то за це часто штрафують або нараховують ще одну добу оренди. А от за дострокове повернення автівки ніяких бонусів не передбачено, тому за невикористані дні гроші не повертають.
- Акт повернення орендованого автомобіля. Як тільки ви приїхали в зазначене місце, машину перевіряє працівник компанії. Він складає акт повернення, в якому фіксує все: рівень пального, пробіг, стан авто. Якщо все добре та немає пошкоджень, то депозит повертається. Якщо з’явились нові дефекти – вартість ремонту вираховують із застави.
Також часто, коли беруть авто в лізинг, повертають машину вночі. Транспортний засіб залишають на стоянці, а ключі – в спеціальному боксі. Але тут є один нюанс: вся відповідальність за авто до ранкового огляду лежить на клієнті.

Оренда авто в Європі з поверненням в іншій країні: особливості послуги
Оперативний лізинг авто стає дедалі популярнішим. Він відкриває можливість побачити за одну поїздку декілька країн, відвідати місця, куди не веде громадський транспорт, та не залежати від розкладу автобусів чи поїздів. До того ж можна взяти автівку в одній країні, а повернути – в іншій. Але в такої послуги також є декілька нюансів:
- Доступність послуги. Не всі компанії дозволяють перетинати кордон чи завершувати оренду в іншій країні. Це залежить від типу автівки, географії маршрутів та політики підприємства.
- Узгодження. Треба чітко вказати маршрут поїздки. Без дозволу компанії їздити в інші країни, навіть у межах ЄС, заборонено. Весь маршрут фіксується в договорі та страховому полісі.
- Оплата. Інколи повернення авто в іншій країні супроводжується додатковим збором. Його називають платою за односторонню оренду або one-pay free. Розмір збору залежить від відстані між точками прокату та політики компанії.
- Страхування. Для подорожей між країнами автомобіль має бути повністю застрахованим. Перед початком треба перевірити чи діє КАСКО на ваш маршрут, які ситуації покриває, чи є європейський страховий поліс та «зелена карта».
Знання про правильне повернення авто після прокат дозволяють уникнути непередбачених витрат та неприємних ситуацій. Умови треба знати ще до підписання договору. Тоді оренда авто стане приємною частиною мандрівки.