Авто для початківця: яку модель вибрати і що варто для цього знати

Авто для початківця: яку модель вибрати і що варто для цього знати

Безпека та комфорт – головні, однак не єдині критерії при виборі автомобіля. Водіям, які вперше купують власний транспортний засіб, варто замислитися над його класом, станом (новий або вживаний), технічною справністю тощо. Погодьтеся, автомобіль для початківця – це не лише засіб пересування. Водій відпрацьовує й удосконалює навички управління, в результаті чого можливі дрібні подряпини, незначні удари та інші пошкодження. Ось чому варто вибирати практичну і недорогу в обслуговуванні модель, яку не шкода експлуатувати.

Рекомендації щодо вибору ідеального авто для початківця за 3 критеріями

Цільове призначення – перший критерій, з яким необхідно визначитися тому, хто вперше купує собі машину. Способу використання відповідає клас автомобіля:

  1. Для поїздок містом удвох підійде малолітражка А- чи В-класу. Вона добре маневрує, економна і потребує небагато коштів на обслуговування.

  2. Щоб справити враження на ділових партнерів, варто звернути увагу на седан С- або D-класу.

  3. Вирушати у подорожі великою компанією чи сім’єю варто на мікроавтобусі.

  4. Тим, хто живе в сільській місцевості, доречно придбати пікап. Навіть якщо наразі недостатньо коштів для цього, є можливість взяти авто в лізинг приватним особам

Якщо важко визначитися з класом, кросовер як універсальний варіант, підійде всім. 

Наступний критерій – стан транспортного засобу: новий чи вживаний. У разі купівлі авто з салону передбачаються витрати на пальне, ТО, гуму, страхування, додаткові опції. Придбання нової машини завжди дорожче, ніж купівля вживаної. До того ж через 4–5 років вартість моделі з салону падає вдвічі. Зате вона надійна і перебуває на гарантії. Вживаний варіант програє в надійності, часто потребує ремонту, проте доступніший за ціною. 

Третій критерій – вік. Рекомендується купувати автомобілі для водіїв-початківців не надто старі, щоб не витрачати значні кошти на обслуговування. Якщо виникне бажання придбати кращий варіант, можна звернути увагу на продаж авто після лізингу

Авто для початківця

Важливі функції та фактори безпеки при виборі автомобіля для новачків

Транспортний засіб повинен мати просте управління. Це допоможе початківцю не плутатися в педалях і правильно перемикати передачі. У питанні, якій трансмісії надати перевагу – механічній чи автоматичній, рекомендується вибирати першу. Водії-початківці часто намагаються швидше пересісти на «автомат». Однак деякі недорогі АКПП часто виходять з ладу. До того ж інструктори радять користуватися «механікою», щоб закріпити водійські навички. 

Автомобіль для початківця повинен мати хорошу оглядовість. Не варто вибирати габаритну машину: підійде компактний варіант, який допоможе правильно розраховувати радіус повороту, в’їжджати в гараж, на СТО тощо. З цією метою купівля спорткара, позашляховика чи довгого універсала небажана. Загалом на функції авто впливає його ціна. Щоб вибрати якісну модель, варто звернути увагу на лізинг авто, завдяки чому можна придбати варіант, який підходить найкраще.

Mail