Що таке фінансовий лізинг?

Що таке фінансовий лізинг?

Коли справа доходить до лізингу автомобіля, ви часто вагаєтеся і не можете вибрати потрібний вам вид лізингу в залежності від цілей. Фінансовий лізинг є найбільш комфортним і гнучким щодо умов і термінів. Також в залежності від ситуації, він може стати відмінним варіантом для вас або вашого бізнесу.

Чому фінансовий лізинг?

Коли ви займаєтеся бізнесом, то гнучкість є ключовою метою успіху незалежно від того, наскільки великий ваш бізнес. Якщо у вас є бізнес, для якого потрібне використання автомобіля, але недостатньо коштів для його покупки, то фінансовий лізинг стане кращим рішенням.

Як працює фінансовий лізинг?

Якщо ви вибираєте фінансовий лізинг, це означає, що ви приймаєте всі умови. Якщо ви є індивідуальним підприємцем, то фінансовий лізинг також для вас доступний.

Фінансовий лізинг - це оплата за використання автомобіля на період певного терміну лізингу. Фактична вартість автомобіля набагато вище. В кінцевому підсумку, автомобіль залишається у лізингодавця, якщо ви не захочете його викупити по закінченню договору.

Як і більшість варіантів лізингу, фінансовий оплачується щомісяця. Ці витрати визначаються шляхом аналізу первісної вартості транспортного засобу, тривалістю лізингу, загальною вартістю і сумою кінцевого платежу. Багато людей вважають, що це засновано на кінцевій вартості транспортного засобу, але це не так.

Оскільки загальна вартість транспортного засобу буде використовуватися для розрахунку щомісячних витрат на лізинг, то варто дотримуватися певної межі пробігу. Адже ця величина буде мати вплив на кінцеву вартість транспортного засобу в майбутньому. Якщо ви перевищуєте ліміт - платите більше. Ви також можете збільшити ліміт пробігу, але за додаткову вартість.

Коли ви оплачуєте фінансовий лізинг, то має повне право розпоряджатися автомобілем протягом усього терміну. Після його закінчення автомобіль може бути проданий третій стороні або викуплений вами.

Ціна продажу може бути вища заздалегідь запланованої. У такому випадку, ви отримуєте відсоток від прибутку за продаж. Це повністю залежить від ціни продажу.

Для кого підходить договір фінансового лізингу?

Вибираючи фінансовий лізинг, ви можете убезпечити себе від тиску, який чиниться в разі покупки нового автомобіля, тому щомісячні платежі будуть набагато нижчі. Це відмінна можливість дати компаніям доступ до ряду транспортних засобів з новими технологіями і кращими характеристиками. Коли ви вибираєте фінансовий лізинг, то отримуєте величезну кількість пільг. Це робить його ідеальним варіантом фінансування автомобіля для бізнесу. Щоб зробити цей процес простим, лізингодавець може запропонувати бізнесу оплатити всю вартість транспортного засобу. Це включає будь-які відсотки і терміни лізингу. Залежно від обставин і платоспроможності компанії може бути запропонований вторинний лізинг, який обійдеться набагато дешевше, ніж перший раз.

Основні переваги і недоліки фінансового лізингу.

Позитивні сторони фінансового лізингу:

1. Однією з найпривабливіших причин, по якій компанія бере транспортний засіб в лізинг, є низькі щомісячні платежі, в порівнянні з покупкою нового автомобіля. Початкові витрати також набагато нижче, ніж інші варіанти лізингу.

2. Фінансовий лізинг надає максимально гнучкі умови для власників бізнесу. Є різні варіанти оплати, які підійдуть під будь-який бюджет. У вас буде можливість знизити щомісячну лізингову плату, зробити відстрочку платежу або оплатити всю вартість автомобіля щомісячними лізинговими платежами.

3. З фінансовим лізингом ви можете отримати доступ до найостанніших моделей автомобілів за невисоку щомісячну оплату. Після закінчення договору, ви можете вибрати іншу модель або викупити ту, якою користувалися.

4. Можливість взяти в лізинг автомобіль преміум-класу. Це цілком реально, тому що чим вище вартість автомобіля, чим нижче будуть ваші щомісячні платежі. Це дозволить вам придбати автомобіль, який раніше ви не могли собі дозволити.

5. Нижчі виплати. Фінансовий лізинг передбачає більш низьку щомісячну ставку, ніж інші договори про лізинг, що робить його більш доступним.

6. Фінансова гнучкість. З договором про фінансовий лізинг ви зможете збирати гроші на інші покупки, тому що, як правило, початкова оплата за 3 місяці набагато нижча, ніж при покупці.

7. Актив для вашої компанії. Якщо ви є власником бізнесу і хочете зберегти автомобіль, то це буде відмінним способом його придбати, так як щомісячними платежами легко керувати протягом усього терміну лізингу.

Кілька недоліків фінансового лізингу:

1. Транспортний податок. Він часто не включається у вартість лізингу.

2. Ризики при володінні транспортним засобом. Після закінчення терміну лізингу і викупу автомобіля, вам доведеться заплатити за технічне обслуговування, ремонт, в разі необхідності або амортизацію транспортного засобу, якщо вона значно знизиться.

3. Остаточна сума платежу. Це не додаткова оплата при купівлі транспортного засобу після закінчення терміну лізингу. Якщо ваш автомобіль втратив у вартості протягом терміну лізингу, то цілком можливо, що ви заплатите більше, ніж фактична залишкова вартість.

Які документи необхідні при оформленні фінансового лізингу?

1. Паспорт

2. Персональний код

3. Водійське посвідчення

4. Вік від 21 року

5. Стаж водіння від 2-х років

Чому не варто боятися лізингу?

Існує безліч помилок з приводу лізингу, які можуть відмовити водіїв від нього. Але, тим не менше, якщо ви уважно вивчили всі умови лізингу перед підписанням договору і залишилися задоволені ними, а також не має причин, щоб відмовлятися від лізингу, то це стане ідеальним варіантом капіталовкладення.

Давайте розберемо кілька запитань чому все так побоюються фінансового лізингу.

Це дорожче, ніж купувати новий автомобіль.

Вартість лізингу зазвичай залежить від того, яку модель і характеристики вибирати у  автомобіля. Дорожчий транспортний засіб буде знецінюватися під час лізингу більше. Відповідно його ціна буде вище. Оскільки ви не є власником транспортного засобу, це можна розглядати як невдале капіталовкладення. Але справа в тому, що сума, яку ви платите, заснована на терміні амортизації автомобіля протягом періоду лізингу. Ви не сплачуєте повну вартість засобу пересування. Тут важливо розуміти, що автомобілі знецінюються з різною швидкістю.

Купівля автомобіля вимагає набагато більшого початкового внеску, ніж лізинг. Найчастіше початковий внесок - це плата за три місяці використання. Єдиний мінус у тому, що якщо ви захочете розірвати договір раніше, то понесете збитки.

Беручи автомобіль в лізинг, ви також отримуєте додатковий ряд послуг, які можуть стати відмінним бонусом. Найчастіше, це гарантія від виробника, технічне і сервісне обслуговування. Також ви можете розраховувати лізинг не по моделі автомобіля і характеристикам, а за ціною, якщо вам не дозволяє бюджет.

Ви не є власником автомобіля.

Це дійсно так, але в кінці терміну лізингу ви можете викупити автомобіль. Також після закінчення терміну лізингу ви можете отримати інший автомобіль, новіший з кращими характеристиками.

Обмежений пробіг.

Це правда, що транспортні засоби мають обмежений пробіг згідно з договором про лізинг. Якщо водій порушує цю угоду, то стягується плата за кожен зайвий кілометр. Однак, це не є прихованим умовою і завжди чітко прописано в договорі. Оскільки машина нова, то водій не матиме проблем з відстеженням кілометражу за допомогою одометра. Якщо ви турбуєтеся, то на початку лізингу варто запросити більший ліміт пробігу. Простий розрахунок покаже чи варто за нього платити надалі.

Це дуже складно.

Дійсно для багатьох людей лізинг автомобіля може здатися досить складним вкладенням коштів. Але на ділі це виявляється значно простіше, тому що лізингова компанія найчастіше бере на себе всі питання, які стосуються лізингу. Так само ви можете найняти дилера, який займеться пошуком як компанії, так і потрібного вам автомобіля. Будь-яка лізингова компанія забезпечить для вас комфортні умови лізингу і термін, тип і марку автомобіля і поради з технічного обслуговування. І виявляється, що лізинг автомобіля складний рівно настільки, наскільки і лізинг інших об'єктів.

Фінансовий лізинг дуже зручний для зростаючого бізнесу, тому що ви не зобов'язані продовжувати терміни лізингу. Це забезпечить максимальну гнучкість для зростаючого бізнесу, якщо ви плануєте розширювати його. Правила оподаткування теж не настільки складні, як вам може здатися на перший погляд.

Ви повинні повернути автомобіль в ідеальному стані.

Оскільки ви не є власником автомобіля, ви повинні повернути його в доброму стані. Також, якщо не захочете продовжувати терміни лізингу, зможете просто викупити його.

Чим фінансовий лізинг відрізняється від інших?

Існує безліч типів лізингу, які відрізняються між собою. Найпопулярнішими з них є фінансовий та операційний. Крім цього існують поворотна оренда і пряма, а також внутрішній і міжнародний лізинги.

Лізинг є важливим варіантом фінансування серед підприємців, у яких немає достатньо грошей для початкового інвестування. У лізингу лізингодавець фінансує транспортний засіб і лізингоодержувач використовує його в обмін на фіксовану лізингову плату. Елементами, які класифікують види лізингу є: місцезнаходження лізингодавця, лізингоодержувача та постачальника, ступеня ризиків і вигод, кількість учасників.

Фінансовий лізинг - це лізинг з повною виплатою в кінці терміну. При цьому лізингодавець передає всі ризики і вигоди, які пов'язані з автовласністю лізингоодержувачу. Як правило, право власності переходить до орендаря після закінчення терміну лізингу. Термін лізингу поширюється на більшу частину служби транспортного засобу.

У порівнянні з фінансовим лізингом, операційний перекладає всі ризики на плечі лізингодавця. При цьому термін лізингу дуже малий. Лізингодавець залежить від різних орендарів, які і відшкодовують йому вартість автомобіля. Право власності з усіма вигодами і ризиками повністю належить лізингодавцю. Тут лізингодавець є не тільки фінансистом, а й надає додаткові послуги, які будуть необхідні за весь термін лізингу: страховка, технічне і сервісне обслуговування та інші.

При зворотному лізингу лізингоодержувач продає свої активи лізингодавцю з попередньою домовленістю про зворотний лізинг лізингоодержувачу за фіксовану лізингову плату за певний період. Він здійснюється підприємцем, коли той хоче повернути вкладені в транспортний засіб гроші.

У разі прямої оренди транспортний засіб належить орендодавцю або він набуває його. У першому випадку, орендодавець і постачальник є однією і тією ж особою і це називають двосторонньою орендою. У двосторонній оренді є дві сторони.

Існують також внутрішня і міжнародні оренди.

Коли всі сторони договору проживають в одній країні - це називається внутрішньої орендою.

Міжнародна оренда буває двох видів:

· Імпортна;

· Транскордонна.

Коли орендодавець і орендар проживають в одній країні, а постачальник транспортних засобів - в іншій, то такий договір оренди називають імпортним. Коли орендодавець і орендар в двох різних країнах незалежно від постачальника, оренда називається транскордонною.

Mail