Як юридичній особі купити автомобіль в лізинг?

Етапи купівлі авто в лізинг для компаній, юридичних осіб.

Як юридичній особі купити автомобіль в лізинг?

Близько 40% нових автомобілів здаються в лізинг, а не купуються. У короткостроковій перспективі це має ряд переваг перед покупкою. У більшості випадків ви можете отримати можливість виплачувати нижчу щомісячну плату, сучасні технології безпеки і цілодобове технічне і сервісне обслуговування. Колись лізинг автомобілів був обмежений декількома легковими транспортними засобами, але зараз ви можете взяти в лізинг будь-який з них: кросовери, вантажні автомобілі, позашляховики і причепи.

Авто в лізинг приватним особам - детальніше

Коли строк лізингу закінчується, ви можете залишити автомобіль у лізингодавця, підписати кілька документів і піти. Але що якщо автомобіль дійсно подобається і ви вирішили розглянути варіант його придбання?

Більше інформації про лізинг
в Україні від компанії Avis
Залишити заявку
Детальніше про лізинг

Що таке лізинг автомобіля?

Лізинг - це відмінний спосіб отримати автомобіль за доступною ціною. Початковий внесок і щомісячні платежі спочатку нижчі, ніж покупка. Лізинг автомобіля схожий на оренду. Ви також вибираєте транспортний засіб протягом узгодженого часу за певну плату. У вас є повна свобода по вибору марки, моделі, технічних характеристик і пробігу. Загальна вартість лізингу розраховується на основі кількох факторів: вартість автомобіля, пробіг, вартість автомобіля в кінці лізингу і її тривалість.

Для великого і середнього бізнесу лізинг вантажного транспорту є затребуваною послугою. Це не впливає на фінансову стабільність компанії. Юридичні особи повинні для початку вибрати дилера і лізингову компанію, на яку покладаються основні витрати і процес оформлення. Після внесення авансового платежу, угода оформляється протягом декількох днів і юридична особа отримує транспортний засіб в своє розпорядження.

Основні переваги і негативні сторони лізингу

Водії, які вважають за краще брати автомобіль в лізинг, роблять це з кількох причин. Вони отримують можливість управляти новим транспортним засобом протягом усього періоду лізингу, який знаходиться під гарантією. При цьому вони отримують хороше поточне технічне і сервісне обслуговування. Щомісячні платежі завжди менше, ніж покупка нового транспортного засобу. Це відбувається тому, що лізингові платежі засновані на вартості транспортного засобу на період лізингу, а не на його повній вартості.

Але у лізингу є і свої недоліки. Протягом довгого терміну оренди
лізингоодержувач витрачає більше коштів, ніж на покупку нового автомобіля. Тому
дуже часто вони його просто викуповують після закінчення терміну лізингу.

Переваги лізингу:

 1. Це дешевше. Як правило, початковий внесок і щомісячні платежі набагато нижчі при лізингу транспортного засобу, ніж його купівля. Ви оплачуєте використання автомобіля, а не всю його вартість.
 2. Ви можете управляти хорошим автомобілем, вантажівкою або позашляховиком. Оскільки технічне обслуговування бере на себе лізингодавець, у вас є відмінна можливість підвищити комфорт і безпеку кожної поїздки.
 3. Сучасні функції автомобіля. Оскільки ви берете в лізинг
  новий автомобіль, то з ним ви отримуєте новітні технології та доповнення.
 4. Пільги. Якщо ви є власником бізнесу, який бере в лізинг транспортний засіб, то маєте право на податкові пільги по лізингу.

Недоліки лізингу:

 1. Валютні ризики. Якщо договір прив'язаний до курсу валют, то всі ризики в разі девальвації несе клієнт. Відповідно щомісячні платежі можуть зростати, якщо ви оформляли первинний договір в іноземній валюті. Лізингодавці часто не практикують плаваючі ставки.
 2. Втрата автомобіля. Це відбувається в разі того, якщо лізингоодержувач може прострочити щомісячні лізингові виплати.
 3. Мито. Ситуація з виплатами мито стосується спецтехніки або вантажного автотранспорту.

Лізинг для юридичних осіб має ряд переваг:

Процес і умови лізингу

Умови досить прості. Ви берете в лізинг автомобіль у власника - лізингової компанії - і несете відповідальність за його стан до кінця терміну лізингу. Для початку ви вносите депозит (початковий внесок), який зазвичай еквівалентний кільком щомісячним платежам. Потім кожен місяць ви вносите фіксовану суму на рахунок лізингодавця. Чим довший термін лізингу - тим нижче виходять щомісячні платежі.

За пару місяців до закінчення терміну лізингу лізингодавець зазвичай зв'язується з вами, щоб запропонувати оренду іншого транспортного засобу або, в кінці терміну лізингу автомобіль повертається лізингодавцю і перевіряється. Далі ви можете взяти в лізинг інший транспортний засіб.

Розрахувати вартість лізингу автомобіля завжди трохи складніше, ніж його купівля, тому варто розбиратися з основними термінами разом з дилером або довіритися лізингодавцю.

Найпоширеніші з них:

Об'єкти лізингу для юридичних осіб

Як оформити лізинг юридичній особі?

Оформити лізинг автомобіля значно легше, ніж його придбати. Але щоб отримати кращу пропозицію, слід врахувати кілька пунктів:

 1. Вибрати тип автомобіля. Потрібно орієнтуватися на цілі, для яких ви купуєте автомобіль. Це може бути кабріолет, седан, універсал або позашляховик.
 2. Вибрати модель. Складіть список моделей, які найкраще підходять в ціновому діапазоні. Таким чином, ви можете скоротити витрати, які не пов'язані з орендою, вибравши моделі з хорошим пробігом, високою надійністю, низькими страховими внесками і кращими функціями з безпеки.
 3. Проведіть тест-драйв. Як тільки ви звузите свій вибір до декількох основних моделей - варто провести тест-драйв кожної з них, щоб вибрати відповідну. Особливу увагу варто приділити комфорту, системам гальмування і безпеки, внутрішнього шуму, видимості, амортизації і рульовому управлінню.
 4. Подбайте про безпеку транспортного засобу.
 5. Порівняйте різні пропозиції по лізингу.
 6. Узгодьте ціну. Варто відразу ж обговорити ціну. Багато людей, які орендують автомобіль, не знають, що їх щомісячні платежі будуть засновані на остаточній узгодженій ціні.
 7. Сплатіть лізинг. Чим більшим буде ваш початковий внесок - тим менше щомісячні внески.

купити автомобіль в лізінг

Причини для покупки автомобіля в лізинг

Ціна покупки нижче ринкової вартості

Оцінити вартість автомобіля через 2-3 роки навряд чи вдасться. Залишкову вартість, на яку варто орієнтуватися називає лізингова компанія для встановлення щомісячного платежу. Зазвичай це ціна продажу нового автомобіля мінус залишкова вартість, яка ділиться на кількість місяців лізингу і дорівнює щомісячному платежу. Якщо лізингова компанія помиляється і встановлює занадто високу залишкову вартість, то місячні платежі будуть набагато нижче. Якщо залишкова вартість занадто низька, то ви, швидше за все, зможете купити автомобіль дешевше, ніж він буде коштувати в кінці оренди. Часто лізингові компанії ведуть переговори про ціну викупу автомобіля, яка буде вигідна для вас.

Автомобіль у відмінному стані

Поки ви брали в лізинг автомобіль - він знаходився в хорошому стані. Ви відповідально ним управляли, підтримували його поточний стан і постійно проводили огляд і технічне обслуговування. Внаслідок цього - покупка автомобіля є цілком розумним і обґрунтованим кроком.

Великий пробіг

Лізингова компанія оцінила вартість автомобіля в кінці терміну лізингу, вказавши залишкову вартість. Оцінка залишкової вартості включає в себе обмеження на кількість кілометрів, які автомобіль може проїхати. Це означає, що якщо ви перевищите цю кількість, то кожен додатковий кілометр буде оплачуватися окремо.

Щоб уникнути клопоту при покупці нового автомобіля.

Купівля нового автомобіля займає багато часу і енергії. Купівля взятого в лізинг автомобіля може заощадити кілька днів. Вам все одно доведеться спочатку шукати лізингову компанію і необхідний автомобіль, але ця компанія зазвичай самостійно займається всіма юридичними питаннями і документами з оформлення покупки.

Чи варто купувати автомобіль після лізингу?

Перш ніж придбати автомобіль після закінчення терміну лізингу, дайте відповідь на кілька запитань:

Чи підходить вам залишкова сума?

Знайдіть договір лізингу і залишкову суму. Її також можна вважати сумою викупу. Після того, як ви отримали її - подивіться середню роздрібну, торгову і приватну ринкову вартість орендованого автомобіля. Якщо ваша сума викупу менше або близька до ціни приватної, то покупку не варто відкладати.

Автомобіль в хорошому технічному стані?

Одним з переваг лізингу є те, що автомобіль на весь період лізингу знаходиться під гарантією. Але коли ви його викуповуєте, то гарантійний термін закінчується. Зазвичай це відбувається через три роки. Тому розгляньте можливість перевірки вашого автомобіля і надання йому повного технічного огляду перш, ніж придбати.

Чи буде викуп відповідати вашому бюджету?

Якщо ви викуповуєте автомобіль і початковий внесок низький, то найімовірніше, щомісячні платежі будуть високі. Тому відразу ж варто оцінити щомісячну процентну ставку.

Як оплатити автомобіль?

Якщо ви вирішили викупити автомобіль після лізингу, то це можна зробити як за участі дилера, так і без нього.

Умови покупки автомобіля в лізинг

Які документи необхідні для оформлення договору?

Для багатьох компаній, лізинг автомобілів - відмінна можливість уникнути проблем з автопарком. Але якщо ви хочете придбати автомобіль після лізингу, то варто дивитися на його стан і вибирати найвдалішу угоду.

Mail