Якщо в дорозі починає блимати червоний індикатор, значення якого незрозуміло, обов'язково вмикається «режим внутрішньої паніки». Що трапилося з машиною, зупинятися чи їхати далі? Розшифровка значків на панелі приладів не така складна справа, як здається. Піктограми – це мова, якою машина спілкується, коли хоче «сказати» щось важливе. Розуміти цю мову потрібно, якщо ви оформили лізинг авто або керуєте власною машиною.
Органи управління схожі у всіх машинах. Це робиться, щоб водії могли без проблем орієнтуватися в навігації, якщо оформлена довгострокова оренда авто, поки що свого ні чи машина у ремонті.
Приладова панель схожа на інформаційний центр з актуальною інформацією про вашу машину. Вона показує всі важливі параметри: починаючи від рівня палива до стану двигуна. Підсвічуючи значок, система хоче привернути вашу увагу до певної інформації.
Значки можуть бути різними кольорами та вказувати на різні події. Зелений, жовтий чи червоний колір мають значення. Сигнали можна розділити на три типи: попередження, інформація, аварійна ситуація. Реагувати треба на все. Найбільші значки на панелі приладів – це спідометр і тахометр, який повідомляє про частоту обертів колінчастого валу двигуна. Конкретні значки:
Це основні значення значків на панелі приладів, але кожна машина має власні сигнали, які полегшують водіння і дають більше комфорту: індикатор круїз-контролю, обмеження швидкості, допомога при русі по смузі та інші.
Їх теж потрібно розрізняти, якщо ви хочете водити безпечно та впевнено. Розуміння індикаторів допомагає зрозуміти, у якому разі можна розібратися із проблемою самостійно, а коли краще поїхати на СТО. Основні значки:
Панель з індикаторами створювали не лише для комфорту тих, хто за кермом. Дорога – це відповідальність за безпеку. Кожен значок на панелі приладів повідомляє важливі відомості про стан машини, щоб ви могли контролювати події, захистити себе, пасажирів і пішоходів, дізнаватися про проблеми заздалегідь.