Секрети придбання авто з пробігом: все, що потрібно знати, та як перевірити

Секрети придбання авто з пробігом: все, що потрібно знати, та як перевірити

Перед купівлею авто з пробігом варто його ретельно перевірити. Це допоможе виявити, наскільки безпечний транспортний засіб, та не витратити марно кошти. Трапляється, що недобросовісні продавці скручують пробіг, щоб легше продати машину й підняти її вартість. Через деякий час новий власник може виявити, що в авто невеликий залишковий ресурс і зношені деталі. У кращому випадку це призведе до необхідності відігнати транспорт до автосервісу, у гіршому — до аварії на дорозі з непередбачуваними наслідками.

Як перевірити пробіг авто перед купівлею та виявити його справжню історію

Фахівці користуються трьома способами з’ясування реального стану машини. Вони стануть у пригоді в разі придбання транспортного засобу та допоможуть у випадку, коли планується довгострокова оренда авто з подальшим викупом. Розглянемо детальніше:

  1. Аналітичний метод. В його основу лягло твердження, що в середньому авто долає 15-20 тис. км на рік. Показники зіставляють з віком машини. Відповідно, автівка, якій 10 років, має реальний пробіг 150-200 тис. км.
  2. Технічний метод. Цей спосіб, як подивитися пробіг авто, годиться для транспорту з механічним приводом одометра. Варто уважно оглянути пристрій. Відсутність великих проміжків між цифрами, подряпин на кріпленні — ознака справжності пробігу. Потрібно також оцінити стан двигуна, кузова, гальмівних дисків, ременю ГРМ.
  3. Перевірка VIN-коду. Ще один дієвий спосіб, як дізнатися пробіг авто, адже в кожної машини є унікальний номер, вписаний у техпаспорт і базу даних. З його допомогою можна встановити не так точні показники, як справжню історію використання транспорту: регулярність технічного огляду, заміну рідин тощо. Майбутній власник оцінює якість попереднього обслуговування, наявність пошкоджень, потрапляння в ДТП тощо.

З яким пробігом купувати авто

Перелічені способи допомагають, якщо здійснюється продаж авто після лізингу чи без попередньої оренди. Купуючи машину, варто звернути увагу на кількість попередніх власників. Що більше людей користувалося транспортним засобом, то вища ймовірність скручування пробігу. Необхідно оцінити стан таблички з VIN-кодом. Якщо вона має сліди втручання — подряпини, потертості тощо, це явний знак потенційної недоброчесності продавця.

Який пробіг авто нормальний перед покупкою

Для транспорту європейського виробництва проходження в 10-30 тис. км на рік вважається нормою. Це середні показники для автівки, яка належним чином обслуговувалась та регулярно проходила технічний огляд. Варто спитати у продавця, де використовувалася машина. Автомобіль, який експлуатувався в службі таксі, не може мати малий пробіг. Офісний працівник, що рідко виїжджає за межі міста, використовує транспорт рідше, тому машина зберігається в кращому стані.

З яким пробігом купувати авто, варто вирішувати, врахувавши комплекс показників: технічний стан, вартість, марку машини. Можливий лізинг авто теж вимагає перевірки пробігу, тому перераховані способи можна використовувати й для цього випадку.

Mail