Перед купівлею авто з пробігом варто його ретельно перевірити. Це допоможе виявити, наскільки безпечний транспортний засіб, та не витратити марно кошти. Трапляється, що недобросовісні продавці скручують пробіг, щоб легше продати машину й підняти її вартість. Через деякий час новий власник може виявити, що в авто невеликий залишковий ресурс і зношені деталі. У кращому випадку це призведе до необхідності відігнати транспорт до автосервісу, у гіршому — до аварії на дорозі з непередбачуваними наслідками.
Фахівці користуються трьома способами з’ясування реального стану машини. Вони стануть у пригоді в разі придбання транспортного засобу та допоможуть у випадку, коли планується довгострокова оренда авто з подальшим викупом. Розглянемо детальніше:
Перелічені способи допомагають, якщо здійснюється продаж авто після лізингу чи без попередньої оренди. Купуючи машину, варто звернути увагу на кількість попередніх власників. Що більше людей користувалося транспортним засобом, то вища ймовірність скручування пробігу. Необхідно оцінити стан таблички з VIN-кодом. Якщо вона має сліди втручання — подряпини, потертості тощо, це явний знак потенційної недоброчесності продавця.
Для транспорту європейського виробництва проходження в 10-30 тис. км на рік вважається нормою. Це середні показники для автівки, яка належним чином обслуговувалась та регулярно проходила технічний огляд. Варто спитати у продавця, де використовувалася машина. Автомобіль, який експлуатувався в службі таксі, не може мати малий пробіг. Офісний працівник, що рідко виїжджає за межі міста, використовує транспорт рідше, тому машина зберігається в кращому стані.
З яким пробігом купувати авто, варто вирішувати, врахувавши комплекс показників: технічний стан, вартість, марку машини. Можливий лізинг авто теж вимагає перевірки пробігу, тому перераховані способи можна використовувати й для цього випадку.