Іспит з водіння авто: розумний підхід до підготовки

Іспит з водіння авто: розумний підхід до підготовки

В останні роки автівка перестала бути чимось недосяжним для пересічного українця. Тому все більше громадян вирішують отримати посвідчення водія. Приємно й те, що майже 60 % майбутніх водіїв – це жінки. Вони довели, що можуть впоратися із цим завданням не гірше за чоловіків, і показують відмінні результати у вправності керування транспортними засобами. Проте кожен досвідчений водій спочатку був учнем автошколи та складав теоретичний і практичний іспит з водіння, щоб здобути водійське посвідчення, відповідно, право сідати за кермо.

В Україні зареєстровано багато спеціалізованих закладів, що навчають українців керувати транспортними засобами. Кваліфіковані викладачі доступно та відповідно до затвердженої програми вчать студентів кермувати обраним різновидом транспорту. Найчастіше українців цікавить категорія В, тобто керування легковим автомобілем, а «старші» вважаються спеціалізованими.

Як скласти іспит з водіння автомобіля

Будь-яка особа, що досягла 18-річного віку, може отримати водійське посвідчення і в майбутньому самостійно їздити за кермом. Автошколи надають студентам можливість здобути базові навички керування автівкою та необхідні знання правил дорожнього руху. Навчання в таких закладах, зазвичай, розділене на етапи:

  1. Теорія. Досконале вивчення ПДР, тобто знаків дорожнього руху, дорожньої розмітки, правил поводження в екстремальних ситуаціях тощо.
  2. Практика. Відпрацювання практичних навичок водіння транспортного засобу згідно із зазначеною категорією.
  3. Екзаменаційні випробування. Складання іспитів у автошколі та перехід до державного іспиту з водіння в ТСЦ.

Згідно з нововведеннями від 29 жовтня 2023 року, для отримання автопосвідки можна вивчати теоретичний блок самостійно та складати іспит із теорії без попередньої підготовки в автошколі. Процедура виглядатиме майже так само, як і після навчання в профільному закладі. Студентові необхідно:

Після успішного складання теоретичного іспиту майбутній водій має право перейти до практичного блоку та почати опановувати ази водіння в автошколі. Досвідчені інструктори дадуть усі необхідні знання та допоможуть відшліфувати навички безпечного кермування.

Іспит з водіння авто: розумний підхід до підготовки

Що робити після отримання прав на водіння авто

Після завершення навчання та успішного отримання прав уже можна замислитися про придбання авто. Це одна з найщасливіших митей в житті, але й дуже відповідальна. Можна шукати самостійно на різних профільних сайтах чи запитати в знайомих. Але тисячі задоволених власників автомобілів говорять, що найлегше та найвигідніше скористатися послугою лізинг авто від компанії Avis Leasing (враховуючи досвід водіння від 2-х років). Компанія також надає електрокари у прокат для любителів екологічного транспорту. Разом з Avis можлива довгострокова оренда авто на оптимальних умовах.

Mail