Мурали України

Мурали України

Стінопис активно розвивається в Україні з 2014 року. Мурал – це спосіб прикрасити будинок, стіну, огорожу, майданчик. Столиця, як авангард цього напряму, збирає художників, які пропонують цікавий та неординарний погляд на мистецтво. Туристам з інших міст України чи іноземним відвідувачам варто приїхати до Києва і помилуватися цими витворами вуличного мистецтва. 

Найвидатніші мурали Києва як мистецькі витвори, варті уваги

Мурали відображають діячів культури, видатних особистостей, а також виражають авторське ставлення до зображуваного. Однак Київ – велике місто, в ньому багато зразків стінопису. Туристу варто пересуватися мобільно. Не завжди громадський транспорт довозить до потрібної точки. Слушний вихід із ситуації – лізинг авто від компанії Avis. Не потрібно витрачати багато коштів, адже оренда машини на певний період вигідна.

Мурали України

Мурал «Берегиня» 

Мистецький витвір з’явився поблизу Майдану Незалежності. Його автором є костаріканський художник. На муралі відображена жінка у яскравій національній хустці, яку з усіх боків оточують соняшники. За словами тих, хто бачив стінопис, берегиня – відображення сили духу слов’янської жінки, тому місце має сильну енергетику. Хоча образ змальований із жінки, яка емігрувала з Азербайджану. Як зізнався автор твору Mata Ruda, місце вибране невипадково, адже в 2014 році саме на Майдані відбулася Революція гідності. 

Мурал «Крути» 

Стінопис з’явився біля палацу «Україна» у 2019 році на знак вшанування пам’яті учасників бою з більшовиками поблизу залізничної станції «Крути» в січні 2018-го. Героїчний вчинок студентів звертає увагу не тільки істориків, а й сучасних художників. Творцем муралу є група Kailas-V. Її учасники висловлюються про те, що подвиг нескореної молоді є прикладом для сучасного покоління. Стінопис вражає мистецькою досконалістю й масштабом. Щоб упевнитися в цьому самостійно, достатньо під’їхати на Велику Васильківську. А з транспортом допоможе Avis. Компанія пропонує електрокари у прокат за вигідними умовами. 

Мурал «Привид Києва»

Один зі стінописів, які недавно з’явилися у столиці. Він присвячений військовим льотчикам 40-ї бригади, що й досі боронять Київ від ворожих ракет. Відкриття муралу відбулося 27 серпня 2022 року, коли в Україні відзначається День авіації. З того часу стінопис прикрашає Поділ – старовинний столичний район. 

Над створенням муралу працювали три художника з Києва протягом 6 днів. На зображенні представлено пілота військового літака МіГ-29. Як зазначають автори, фотографію, з якої робився стінопис, насправді було презентовано ще в 2019 році, коли відбулася виставка нових шоломів для пілотів. 

«Привид Києва» знаходиться на вулиці Межигірській. В історичний центр Києва ходить різноманітний громадський транспорт. Однак найкраще дістатися туди на машині. Тим більше, що компанією Avis пропонується довгострокова оренда авто на вигідних умовах. Дізнатися про них детальніше можна за телефоном. Користуючись сервісом, варто побувати в різних містах і побачити найвідоміші мурали України. 

Mail