Оперативний лізинг для українських підприємств

Оперативний лізинг в Україні мовою цифр і фактів.

Оперативний лізинг для українських підприємств

Час читання: 3 хвилини.

Автор: Анастасія Мироненко, сертифікований експерт з лізингових продуктів (USAID)
***
На сьогоднішній день ринок нових легкових автомобілів в Україні демонструє стабільне зростання в корпоративному сегменті. За матеріалами Автокосалтінг, в «корпоратив» за результатами 2017-2018 років продається практично третина всіх нових автомобілів - близько 25000 автомобілів в рік. Третина цих авто профінансовано лізинговими компаніями, при цьому більшість угод (75%) - угоди фінансового лізингу, і тільки близько 25% припадає на оперативний лізинг.

Чому авто у лізинг досі не популярний в Україні? Так відбувається тому, що оперативним лізингом традиційно користуються тільки міжнародні компанії. У світовому масштабі послуга оперативного лізингу користується попитом більше 60 років. У Західній Європі та США основна частина корпоративного автопарку отримують за допомогою оперативного лізингу. Наприклад, найпопулярніший на сьогоднішній день «серійний підприємець» Ілон Маск, пропонує оперативний лізинг Тесла для юридичних осіб в 20 країнах.

У нашій країні до цих пір традиційно підприємці вибирають можливість володіння автомобілем, з якою асоціюється фінансовий лізинг. Це більш популярно, ніж можливість користування автомобілем, яку надає лізинг оперативний. хоча багато хто просто не знають, що лізингові компанії та в разі оперативного лізингу також готові надати опцію викупу авто після лізингу.

Більше інформації про лізинг
в Україні від компанії Avis
Залишити заявку
Детальніше про лізинг

У чому ж перевага оперативного лізингу для українських підприємств?

Оперативний лізинг рекомендує своїм клієнтам більшість аудиторських компаній для повністю легальної оптимізації оподаткування. Ця рекомендація має під собою ряд об'єктивних підстав: при оперативному лізингу орендна плата 100% відноситься на валові витрати, також компанія отримує податковий кредит з ПДВ у складі лізингових платежів. це дозволяє отримати суттєву економію податку на прибуток без відволікання грошових коштів з балансу компанії на покупку нових автомобілів. При цьому лізингоотримувач має можливість викупу авто після закінчення терміну лізингу за залишковою вартістю, яка узгоджується на етапі укладання договору.

Наступного разу я розповім про основні відмінності фінансового та оперативного лізингу для українських підприємств.

Mail